PM3604-20-RC
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
PM3604-20-RC
Part Number : PM3604-20-RC
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : PM3604-20-RC.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : PM3604-20-RC More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 13.97 mm
Width : 11.48 mm
Length : 13.97 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 20 %
Inductance : 20 µH
Schedule B : 8504500000
Case/Package : Nonstandard
Max DC Current : 1.25 A
Number of Coils : 2
DC Resistance (DCR) : 49 mΩ
Inductance Tolerance : 20 %
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 200 mΩ
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 9696 In Stock
Mount : Surface Mount
Height : 6.73 mm
Current : 1.01 A
Shielding : Unshielded
DC Current : 2.02 A
Resistance : 49 mΩ
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Number of Pins : 4
Military Standard : Not
Inductance - Series : 80 µH
Inductance - Parallel : 20 µH
Min Operating Temperature : -55 °C