IXSN50N60BD3
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
IXSN50N60BD3
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 75 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tube
Series : -
Package / Case : SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.5V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : SOT-227B
Mfr : IXYS
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 350 µA
IGBT Type : -
Power - Max : 250 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 3.85 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : IXSN50
Description : IGBT MOD 600V 75A 250W SOT227B
Contact Now
IGBT Module Single 600 V 75 A 250 W Chassis Mount SOT-227B