GSA100AA60
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
GSA100AA60
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 100 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tube
Series : -
Package / Case : SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.5V @ 15V, 100A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : SOT-227
Mfr : SanRex Corporation
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 100 µA
IGBT Type : -
Power - Max : 500 W
Input : DC
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 6.69 nF @ 10 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MODULE 100A SINGLE 600V LOW
Contact Now
IGBT Module Single 600 V 100 A 500 W Chassis Mount SOT-227