GSID100A120T2C1A
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
GSID100A120T2C1A
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 200 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : Amp+™
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.1V @ 15V, 100A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : SemiQ
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 800 W
Input : Three Phase Bridge Rectifier
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 13.7 nF @ 25 V
Configuration : Three Phase Inverter
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : GSID100
Description : IGBT MOD 1200V 200A 800W
Contact Now
IGBT Module Three Phase Inverter 1200 V 200 A 800 W Chassis Mount Module