WP4806025UH
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
WP4806025UH
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Voltage - Rated : 160 V
Package : Box
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : 360BH
Voltage - Test : 48 V
Mfr : WAVEPIA.,Co.Ltd
Frequency : 5GHz
Gain : 18.9dB
Package / Case : 360BH
Current - Test : 100 mA
Power - Output : 25W
Technology : GaN HEMT
Current Rating (Amps) : -
Description : RF GaN HEMT 48V DC ~ 6GHZ, 25W
Contact Now
RF Mosfet 48 V 100 mA 5GHz 18.9dB 25W 360BH