ISL78200AVEZ
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ISL78200AVEZ
Synchronous Rectifier : Both
Frequency - Switching : 200kHz ~ 2.2MHz
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case : 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Voltage - Input (Min) : 3V
Function : Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down
Voltage - Output (Min/Fixed) : 0.8V
Output Type : Adjustable
Current - Output : 2.5A
Voltage - Input (Max) : 40V
Voltage - Output (Max) : 38V
Topology : Buck, Boost, Buck-Boost
Number of Outputs : 1
Package : Tube
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Series : Automotive, AEC-Q100
Supplier Device Package : 20-HTSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Output Configuration : Positive
Base Product Number : ISL78200
Description : IC REG MULT CONFG ADJ 20HTSSOP
Contact Now
Buck, Boost, Buck-Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 2.5A 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad