MAX1726EUK25
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MAX1726EUK25
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Voltage Regulators - Linear
Control Features : Enable
Voltage - Output (Min/Fixed) : 2.5V
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Number of Regulators : 1
Package : Bulk
Series : -
PSRR : -
Current - Quiescent (Iq) : 4.5 µA
Output Type : Fixed
Supplier Device Package : SOT-23-5
Voltage Dropout (Max) : 0.6V @ 20mA
Mfr : Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Current - Output : 20mA
Voltage - Input (Max) : 12V
Package / Case : SC-74A, SOT-753
Protection Features : Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Output (Max) : -
Output Configuration : Positive
Description : IC REG LINEAR LDO
Contact Now
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 20mA SOT-23-5